English
 
ISUESS:
 • Development
 • CSR
 • Sustainable Business Model
 • SDG
 • Poverty
 • Environment

RESPONSE:
 • Development
 • Poverty
 • Health
 • Environment
 • Humanitarian

SDS FAMILY:

Upcoming Events:

آینده ای پایدار، خانواده، خودکشی

قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل در سال 1993 به علت اهمیت خانواده در جامعه بین الملل، روز 15 می را به عنوان روز جهانی خانواده نامگذاری کرد. این روز جهانی فرصتی را برای ارتقای آگاهی از مسائل مرتبط با خانواده ها فراهم می آورد و دانش اجتماعی، اقتصادی و فرآیندهای جمعیت شناختی موثر بر خانواده ها را افزایش می دهد.
روز جهانی مالکیت فکری

سازمان جهانی مالکیت فکری یا وایپو یکی از سازمان‎های زیر‎مجموعه سازمان ملل متحد است که تمرکز اصلی فعالیت‎های آن بر روی جنبه‎های مختلف مالکیت فکری بوده و در جهت پیشبرد حقوق مالکیت فکری در کشورهای مختلف و ارائه راه‎کارهای جهانی در این‎باره، فعالیت می‎کند. در سال ۲۰۰۰ میلادی در این سازمان تصمیم گرفته شد که سالانه روزی را به‎عنوان روز جهانی مالکیت فکری اختصاص دهند. از همین جهت، ۲۶ آوریل هر‎سال برای مالکیت فکری انتخاب شد.
«فقر حرکتی»، بزرگترین مشکل زنان ایرانی

روز جهانی بهداشت-همه ساله روز 18 فروردین (7 آوریل) به عنوان روز جهانی بهداشت در کشورهای مختلف جهان گرامی داشته می شود. در چنین روزی در سال 1948 میلادی در نیویورک، نخستین اساسنامه ی کنفرانس بین المللی بهداشت از سوی سازمان بهداشت جهانی تدوین گردید.
من، «زن»، صدای گنگ تاریخ‌ام

هشتم مارس، روز جهانی زن است، جنبش آزادی زن و مانند هر سال در آستانه 8 مارس یکبار دیگر تعهد خود را به مبارزه برای آزادی بی قید و شرط زن و برابری کامل و واقعی زن و مرد اعلام می‌کند.
عدالت اجتماعی، پیش‌نیاز توسعه ی همه جانبه

باتوجه به اهمیت تأمین عدالت اجتماعی و ضرورت اقدامات عملی برای تحقق آن، در 20 فوریه سال 2007 ميلادي، مجمع عمومي سازمان ملل متحد، روز بیستم ماه فوریه را به عنوان روز جهاني «عدالت اجتماعي» به تصويب رساند و از تمامي كشورهاي جهان درخواست كرد که براي تحقق و تأمین عدالت اجتماعی در سطح ملی و بین المللی تلاش کرده و تدابیر مؤثری را اتخاذ کنند.
پژوهش، دانش نو می‌آفریند

پژوهش یكی از اساسی‌ترین نیازها برای نیل به پیشرفت و توسعه‌ی همه جانبه‌ی یك كشور است و قدرت و استقلال هر كشوری بر پژوهش و تولید علم استوار است. بنابراین، نوع و سطح فعالیت‌های پژوهشی یكی از شاخص‌های اصلی توسعه و پیشرفت محسوب می‌شود. موفقیت در تمام فعالیت‌های مربوط به توسعه از جمله صنایع، كشاورزی و خدمات به نحوی به گسترش فعالیت‌های پژوهشی بستگی دارد.
«حقوق بشر» انتخابی نیست

اعلامیه حقوق بشرسازمان ملل متحد در تاریخ دهم دسامبر 1948 در پاریس به تصویب رسیده است. این اعلامیه نتیجه ی مستقیم جنگ جهانی دوم بوده و برای اولین بار حقوقی را که تمام انسان ها مستحق آن هستند، به صورت جهانی بیان می‌دارد. اعلامیه ی مذکور شامل 30 ماده است که به تشریح دیدگاه سازمان ملل متحد در مورد حقوق بشر می‌پردازد.
بیایید درباره خاک صحبت کنیم

انیمیشن «بیاید درباره خاک صحبت کنیم!» که توسط سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) ساخته شده است، با تاکیدی بر وابستگی بشر به خاک توضیح می دهد که چگونه توسعه پایدار به واسطه روش های بهره برداری نادرست از خاک مورد تهدید قرار می گیرد.
جهان شطرنجی اقتصاد قواعد تازه‌ای می‌خواهد

صاحب‌نظران در تقسیم‌بندی دوره‌های زیست بشری، تاریخ جهان را به سه دوره پیش از صنعت‌، دوران صنعتی و دوران اطلاعات‌گرایی تقسیم می‌کنند.
حکومت‌های ضعیف، کشور‌های فقیر

سایت معتبر project-syndicate یادداشتی را از آنگس دیتون، برنده جایزه نوبل اقتصاد بازنشر کرده است که نخستین بار در سال 2013 منتشر شده بود. این بار به بهانه اعطای جایزه نوبل به این پژوهشگر، نگاهی دوباره می‌اندازیم به این یادداشت وی که حول همان موضوعی است که او را به یک نوبلیست اقتصادی تبدیل کرد.